Atopowe zapalenie skóry (2) 

chlopczyk wysypkawwwTerapia światłem BIOPTRON to nowa i skuteczna terapia łagodząca objawy wyprysku alergicznego u dzieci. Jest ona w pełni bezpieczna i łatwa w stosowaniu. Jest również bardzo lubiana przez dzieci.

Atopowe zapalenie skóry zwane również wypryskiem alergicznym jest schorzeniem skóry, które objawia sie jako czerwone, swędzące i łuszczące sie wykwity, które mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele dziecka. Wyprysk alergiczny dotyka ok.15% dzieci głównie niemowląt i małych dzieci, w równym stopniu chłopców i dziewczynki. 
U niektórych dzieci choroba utrzymuje się przez kilka lat, a następnie skóra ulega oczyszczeniu, podczas gdy u innych dzieci objawia sie jako ciężkie i długotrwałe schorzenie. 

Pierwszym objawem wyprysku jest pojawienie się małych pęcherzyków, z których wycieka wodnisty płyn. Następnie pojawia sie stan zapalny skóry i owrzodzenie w postaci czerwonych wykwitów i łuszczącej się skóry. Miejsca dotknięte chorobą stają sie bardzo suche. Głównym objawem jest intensywne swędzenie, które w wielu przypadkach bardzo silnie zakłóca sen dziecka. Drapanie powoduje dalsze uszkodzenia skóry, pogorszenie stanu zapalnego, zwiększającego ból. 
Na wyprysk alergiczny negatywny wpływ mają też czynniki zewnętrze , kontakt z detergentami, odzieżą wełnianą , sierścią zwierząt oraz niektóre rodzaje pokarmu (mleko, ser, masło).

Leczenie farmakologiczne to głównie miejscowo stosowane kremy, kremy sterydowe, antybiotyki oraz leki przeciwhistaminowe zmniejszające świąd. W przypadku ciężkich stanów chorobowych stosuje się naświetlanie światłem ultrafioletowym i podaje leki upośledzające działanie układu immunologicznego. Te terapie stosuje sie jednak w warunkach szpitalnych i pod nadzorem lekarskim, ponieważ skutki uboczne mogą być bardzo poważne.

Nową i skuteczną metodą znacznie łagodzącą objawy wyprysku alergicznego u dzieci jest fototerapia światłem spolaryzowanym BIOPTRON, światłem w pełni bezpiecznym, pozbawionym UV, nie wymagającym nadzoru lekarskiego.

Urządzenie BIOPTRON jest przeznaczone do użytku domowego, jest łatwe w obsłudze, dzięki czemu światło może świecić na dowolne miejsce dotknięte wypryskami ( klatkę piersiową, głowę, krocze) 
Światło BIOPTRON szybko łagodzi ból i świąd, zmniejsza stan zapalny, znacznie wspomaga gojenie się skóry oraz pobudza system immunologiczny. 
Łagodne światło jest lubiane przez dzieci, malutkie dzieci można naświetlać podczas snu, kierując światło na chore miejsca przez 6-10 min. podczas jednego zabiegu. Poleca się 1-2 zabiegów dziennie.

Stosowanie światła spolaryzowanego: 

  • łagodzi świąd 
  • działa rewitalizująco na naskórek 
  • regeneruje uwrażliwione śluzówki 
  • podnosi odporność organizmu
Stosowanie światła Bioptron pozwala na skrócenie całkowitego czasu leczenia, ograniczenie stosowania środków farmakologicznych, dużo szybsze ustępowanie dolegliwości bólowych.

Światło Bioptron poprawia samopoczucie i jest w pełni bezpieczne

Bioptron stanowi więc element nowoczesnej i niezwykle skutecznej terapii medycznej do stosowania w gabinetach lekarskich, stomatologicznych  oraz w domu pacjenta.