Ból kręgosłupa 

bol kregoslupa

Ból kręgosłupa najczęstszym powodem wizyt u lekarza

Powracający lub uporczywy ból kręgosłupa ( 75% populacji doświadcza go na różnych etapach swojego życia) powoduje znaczne zaburzenia ruchu, trudność w chodzeniu, bóle głowy, drętwienie palców.

Prawie 90% objawów bólu kręgosłupa jest spowodowanych uszkodzeniem struktury anatomicznej pleców i kręgosłupa, ścięgien, kręgów i ich stawów lub uszkodzeniem krążka międzykręgowego. 
Gdy dokucza ból, wiele osób sięga po tabletki. środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie, które mają pomóc nam przetrwać długi okres oczekiwania na rehabilitację. Nie pamiętamy jednak o tym, że leki mogą być czasem groźniejsze od choroby. Ogólnodostępne i tak chętnie zażywane jak boli, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne (aspiryna, ibuprofen, paracetamol, apap) zażywane przez dłuższy okres , prowadzą do poważnej anemii lub całkowitego zaniku granulocytów, na trwałe uszkadzają szpik kostny a niejednokrotnie mogą nawet doprowadzić do zgonu.

Od kilku lat w poradniach rehabilitacyjnych coraz częściej stosuje się zabiegi światłemspolaryzowanym BIOPTRON, głównie ze względu na łatwość wykonywania zabiegów, dużą efektywność terapeutyczną, brak działań ubocznych i przeciwwskazań oraz możliwość łączenia zabiegów świetlnych z innymi zabiegami. Terapie wykorzystujące światło są aktualnie jedną z podstawowych form leczenia w szpitalach, poradniach rehabilitacyjnych i sanatoriach.

Światłoterapia to coraz częściej i chętniej stosowana metoda leczenia różnych problemów zdrowotnych i kosmetycznych. Terapia ta świetnie sprawdza się w leczeniu bólu, obrzęku tkanek, wszelkiego rodzaju zwyrodnień , stanów zapalnych, urazów sportowych, leczeniu ran (odleżyn, owrzodzeń, oparzeń) , regeneracji oraz wzmocnieniu systemu immunologicznego. 
Światłolecznictwo znajduje szerokie zastosowanie również w profilaktyce .

 

 

Światłoterapia to już nie jest metoda alternatywna tylko powszechnie stosowana i polecana metoda leczenia.
Terapia światłem BIOPTRON to rewolucyjny przełom w medycynie !

 

Urządzenia Bioptron są również przeznaczone do użytku domowego, są w pełni bezpieczne,łatwe w obsłudze,
nie wymagają przygotowania medycznego. 
Zasada jest prosta, naświetlamy miejsce bólu.