Leczenie rwy kulszowej 

 

rwaSzybkie i skuteczne leczenie rwy kulszowej!

Silny przeszywający ból w okolicy lędźwiowej promieniujący przez pośladek w kierunku uda i podudzia aż do stopy to typowy objaw rwy kulszowej.

Ostry, silny, przeszywający ból może wystąpić nagle po uniesieniu ciężaru, nagłym ruchu, potknięciu się itp. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda i podudzia czasem aż do stopy. Bóle mogą przejawiać się w tak silnych atakach, że uniemożliwiają choremu nawet obracanie się w łóżku. Każdy ruch jest bolesny.

Dolegliwości bólowe są wyzwalane lub nasilane przez kaszel, napięcie mięśni brzucha, uniesienie wyprostowanej kończyny, zgięcie głowy lub tułowia. Przy chodzeniu chorzy oszczędzają zajętą kończynę, utrzymując ją w zgięciu i unikają opierania się na pięcie. Ruchy wykonują powoli, bardzo ostrożnie. Pacjent przybiera pozycję ciała, która najmniej nasila ból. Przymusowa pozycja ciała wyraża się ugięciem kończyn dolnych w stawie biodrowym i kolanowym, a także odruchowym wyprostowaniem i bocznym skrzywieniem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Mogą też występować objawy uszkodzenia korzeni nerwowych: osłabienie czucia oraz osłabienie siły mięśni podudzia i stopy. W długotrwałym przebiegu choroby niekiedy dołącza się zanik i zwiotczenie mięśni podudzia.

 

Jak skutecznie możemy leczyć rwę kulszową Lampą Biotron ?

Szybkie i skuteczne leczenie rwy kulszowej Lampą Bioptron wymaga spełnienia określonych warunków. Najważniejsze jest ułożenie pacjenta w odpowiedniej pozycji.
Gdy pacjent ułożony jest na boku ze zgiętymi kolanami podciągniętymi w kierunku brzucha wyniki leczenia są bardzo dobre.
Należy naświetlać zmieniony chorobowo krążek międzykręgowy i punkt wyjścia nerwu w miednicy.
Następnie naświetlamy bolące miejsca na drodze przebiegu nerwu. Dość często ból odczuwalny w określonym punkcie ustępuje pod wpływem naświetlania a pojawia się nieco wyżej lub niżej.
Należy wtedy naświetlać nowo powstały bolesny punkt. Dlatego ten typ leczenia nazywamy podążaniem za bólem.
W przypadku stosowania takiej kuracji pacjent odczuwa natychmiastową ulgę.

Zabieg należy wykonać trzy razy dziennie w odstępach godzinowych. W przerwie między naświetlaniami pacjent powinien pozostawać w łóżku.

 

Tak wykonane zabiegi już po jednym dniu przynoszą dużą ulgę !!!

Leczenie należy kontynuować do całkowitego ustąpienia objawów.