Leczenie stopy cukrzycowej 

 

Obraz3

Bioptron - nowe możliwości w leczeniu stopy cukrzycowej

 

Stopa cukrzycowa to bardzo poważne powikłanie cukrzycy. Choroba ta powoduje zmiany w zakresie tkanek miękkich, kości i skóry. Kilkadziesiąt lat temu nie było innej możliwości i taką zakażoną, wręcz gnijącą, niefunkcjonującą stopę musiano amputować i chory skazany był na inwalidztwo. Do tej pory w Polsce ponad połowa przypadków stopy cukrzycowej kończy się amputacją. Jest to nie tylko osobista tragedia chorego i najbliższej rodziny ale poważny problem społeczny gdyż dalsze leczenie jest kosztowne. Drogie są opatrunki, antybiotyki, rehabilitacja i zazwyczaj chory przechodzi na rentę.  A przecież nie musi tak być!!! 
Udokumentowane badania a także obserwacje kliniczne przeprowadzane w Polsce i na świecie potwierdzają skuteczność stosowania światła spolaryzowanego w leczeniu stopy cukrzycowej w większości ratując przed amputacją. Światło Lampy Biotron wnika w tkankę pozbawioną naturalnej ochrony jaką stanowi skóra prawie dziesięciokrotnie głębiej niż w tkankę zdrową. Podobne znacznie głębsze działanie ma  Biotron w przypadku tkanki zmienionej zapalnie.

Światło przyspiesza znacznie proces ziarninowania czyli gojenia się rany, poprzez stymulowanie mechanizmów fizjologicznych odpowiedzialnych za gojenie się rany. Poprawia mikrokrążenie na całym zmienionym martwiczo obszarze wokół rany oraz umożliwia rewitalizację skóry i tkanki podskórnej. Działa przeciwbólowo i chroni też przed zakażeniami bakteryjnymi. Również bardzo istotne jest to, że zabiegi kontynuowane nadal po zagojeniu się ran zapobiegają nawrotom choroby.Terapia światłem Biotron jest terapią nieinwazyjną ale proces leczenia wymaga cierpliwości , gdyż może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Reasumując Bioptron to:

  • zapobieganie powstawaniu ran
  • przyspieszenie gojenia się ran
  • mniej bólu, mniej stresu dla chorego